UWAGA KONKURS

UWAGA KONKURS

Odyniec to zdaniem wielu myśliwych najbardziej wymagający przeciwnik, a oręż to najwspanialsze i najcenniejsze trofeum. Redakcja „Łowca Polskiego” wraz z Warszawską Hurtownią Broni Używanej ogłaszają konkurs na najmocniejszy oręż dzika zdobyty w obecnym sezonie. Może wśród trofeów znajdzie się takie, które porównać będzie można z orężem z Rychcic czy tym z Nadleśnictwa Łuków?

Zwycięzca konkursu otrzyma sztucer Carl Gustaf 3000, czyli legendarnego Sauera 90 składanego w Szwecji. To repetier, który według wielu ekspertów ma najlepiej i najciszej pracujący zamek wśród sztucerów oferowanych na rynku. Charakteryzuje się doskonałym wyważeniem i skupieniem strzałów. Mimo upływu lat od jego powstania nadal budzi uzna- nie. Zwycięzca będzie mógł wybrać używany sztucer z gwarancją w jednym z kalibrów: 6,5 × 55, .308 Win., .30-06 lub 9,3 × 62.

Do naszego konkursu można zgłaszać wszystkie oręża zdobyte w obecnym sezonie, w obwodach dzierżawionych przez koła łowieckie, OHZ Lasów Państwowych oraz PZŁ i wycenione wstępnie przez komisje wyceny trofeów działające przy zarządach okręgowych PZŁ. Jeśli któryś ze zgłaszających nie będzie mógł dokonać pomiarów, redakcja „Łowca Polskiego” zapewni przeprowadzenie wstępnej wyceny przez komisję wyceny działającą przy ZO PZŁ w Warszawie lub ekspertów pracujących w ZG PZŁ.

Zgłoszenia powinny zawierać: kartę uczestnictwa w konkursie, zdjęcie strzelca i upolowanego przez niego dzika, ksero (bądź skan) karty wyceny i odstrzału, a także zdjęcie oręża lub (jeśli nie dokonano wstępnej wyceny) oręż upolowanego dzika. Zgłoszenia należy nadsyłać do końca lutego 2020 roku drogą elektroniczną: waclaw.matysek@lowiec.pl

Relację z polowania na odyńca o najmocniejszym orężu oraz z wręczenia nagrody opublikujemy w numerze kwietniowym. Szczegółowy regulamin konkursu i kartę uczestnictwa znajdą czytelnicy na stronach internetowych „Łowca Polskiego” (www.lowiecpolski.info) i Warszawskiej Hurtowni Broni Używanej (www.whbu.pl).

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin konkursu.